ВИЗНАЧЕНО ЛАУРЕАТА ПРЕМІЇ ЗА ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ОХОРОНУ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ У 2019 РОЦІ

На засіданні Комітету з присудження премії за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини, яке відбулося 25 жовтня, було розглянуто матеріали 14 претендентів на здобуття Премії.
 За результатами таємного голосування членами Комітету було прийнято рішення присудити Премію за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини у 2019 році народно-аматорському етнографічному колективу «Лужанка» села Лужки, Івано-Франківської області.

Нагадаємо, що Премія за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини присуджується фольклористам, етнографам, дослідникам, науковцям, збирачам-ентузіастам, фольклорним колективам, солістам (вокалістам, інструменталістам та танцюристам), майстрам-викладачам та керівникам дитячих творчих шкіл народних художніх промислів, які своєю діяльністю сприяють виявленню, фіксації, збереженню та популяризації етнокультурної спадщини та регіональних особливостей українського народу. Премія присуджується на конкурсних засадах щороку в грудні місяці у розмірі двадцять тисяч гривень.
Довідково:
Народно-аматорський етнографічний колектив «Лужанка» села Лужки (Фольклорний ансамбль клубу с. Лужки), створений багато років тому, прагне зберегти, відродити і передати нащадкам кращі зразки народної творчості. Учасники цього колективу докладають всіх зусиль, щоб народна пісня, як повстанська, так і старовинна звучала на повен голос.
У колективі 10 членів (Богатько Н. М., Іванів Я. С., Кобилинець Є. І., Лесів Н. Ф., Лесів С. І., Максимів Я. Ю., Хомин К. В., Хомин Р. Ю., Чудик О. Б., Яцків Я. І.) та щоразу до них долучаються молоді, талановиті, небайдужі до пісні та традицій учасники.
У доробку фольклорного колективу є більше 30 пісень, різних за характером та змістом: повстанські, стрілецькі, побутові, весільно-обрядові, коломийки. Усі ці пісні записані в с. Лужки або в навколишніх селах і є близькими для Бойківщини. Колектив вирізняється серед інших неповторними бойківськими костюмами.
Колектив «Лужанка» є частим гостем на районній сцені, багаторічним учасником фестивалю патріотичної пісні «Яворина». У їх виконанні звучали колядки та віншування на фестивалях, а злагоджений спів – на фольклорних «Бойківських подвір’ях».

Джерело :